Amerturk Genetik, Kaliforniya San Francisco Bay Area’da bulunan ve Consumer Genetics Inc. firmasının Özel Dağıtım Hakları’na sahip olan bir firmadır. Consumer Genetics Inc., bir grup bilim adamından oluşan ekip tarafından, doğrudan insan yaşamı ile ilgili yeni bulguları araştırmak ve tüketicileri faydalandırmak amacıyla kurulmuştur. Amerturk Genetik olarak amacımız, sıradan tüketiciler ile bilim adamları arasında köprü kurarak kişilerin yeni keşifleri öğrenmeleri ve doğrudan evlerinde gizlilik ortamında uygulamalarına imkan sunmaktır.

Amerturk Genetik ve Consumer Genetics Inc. ortaklığı, yeni gelişen pazarda, doğrudan tüketiciye yönelik genetik test hizmetleri arasında lider konumdadır. Firma, geniş ve gittikçe büyüyen bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Böylece, tüketicilere güvenilir bir ürün ile ileriye dönük plan yapma, değişen günlük aktivitelere ayak uydurma ve kişiye özel yaşam tarzı belirleme imkanı sunmaktadır. DNA testleri, bireyin genetik profiline uygun olup kişinin yaşam tarzını nasıl belirleyebileceği konusunda bilgi verir. Örneğin, bebek sahibi olmak için nasıl bir plan yapılması gerektiği ya da sağlığı tehtid eden alkol ya da kafein tüketiminin nasıl azaltılması gibi.

Firma, ilk ürün pazarlamasını Mayıs 2006’dan bu yana küresel pazarda yapmaya devam etmektedir.

Pembe Mi Mavi Mi ® Erken Cinsiyet Testi, bu türdeki ürünlerin ilk örneğidir. Diğer ürünlerden farklı olarak kutu içinde hamile kalmak isteyen bayanların uygulayabileceği cinsiyet tespit kitini de içermektedir. Ürün, anne adayının hamile olduğunu öğrendikten 7 hafta gibi kısa bir süre sonra bebeğinin cinsiyetini öğrenmesine imkan sağlamaktadır. Yakın zamana kadar, anne adayları bebeğin cinsiyetini tespit eden ultrason yöntemi için en az 5 ay beklemekteydiler. Ayrıca, ultrason yöntemi %80 oranında doğru sonuç verdiğinden, daha güvenilir sonuç elde etmek için birkaç kez tekrar edilmesi gerekmekteydi. Cinsiyet test yönetmlerinde yeni bir çağır açan Pembe Mi Mavi Mi Erken DNA Testi, anne kanındaki doku baz alıınarak sonuç vermektedir. Bu da ultrasondan çok daha erken ve evde gizlilik ortamında doku örneği almaya imkan sunmaktadır. Evde test yapmak için hekim ziyaretine ya da önerisine çoğu alanda gerek yoktur.

2008 yılında, Consumer Genetics Inc. Firması, gebelik ve cinsiyet testi kitini birleştirdi. Şu anda bu ürünler Rite Aid, Drugstore.com ve Amazon.com gibi ulusal perakendecilerde satılmaktadır.

Pembe Mi Mavi Mi ® Erken DNA Cinsiyet Testi, Consumer Genetics Inc. Tarafından, tüketicilerin yaşam standartlarını güncel keşifler ile iyileştirmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanıp geliştirilen, uygun fiyatta ve erişilebilir ilk devam serisi ürünüdür.